aplikacja Matura google play app store
2022-10-26 18:00

Jak pomóc maturzyście odkryć swój potencjał? Jak wspierać nastolatka w planowaniu przyszłości?

To już kolejne spotkanie z cyklu Matura 2023 organizowane przez Uniwersytet SWPS. Tym razem o tym jak pomóc maturzystom odkryć swój potencjał i jak wspierać nastolatków w planowaniu przyszłości. 26 października godz. 18:00.

Koniec szkoły średniej to szczególny moment w życiu każdego młodego człowieka. Wiąże się on z wieloma ważnymi decyzjami, wątpliwościami i pytaniami. Egzaminy maturalne, wybór studiów oraz uczelni, często przeprowadzka do innego miasta, to tylko niektóre z wyzwań tego okresu. Niejednokrotnie niosą one ze sobą intensywne emocje. Zarówno dla nastolatka, jak i dla jego rodziców oraz opiekunów. Jak przygotować siebie i dziecko do wejścia w ten nowy etap życia? W jaki sposób wspierać i doradzać jednocześnie szanując autonomię oraz decyzyjność młodego człowieka? Co możemy zrobić, kiedy nastolatek nie ma pomysłu na siebie i kierunek, w którym chce iść? Jak podejść do rozmowy na temat jego przyszłości?

O wspieraniu nastolatka w wyborze dalszej ścieżki rozwoju porozmawiają prof. Tomasz Grzyb – psycholog społeczny oraz Michalina Mruczyk – psycholożka pracująca w szkołach, absolwentka Uniwersytetu SWPS.


data ostatniej modyfikacji: 2022-10-20 10:43:34
Polityka Prywatności