aplikacja Matura google play app store
23-24.04.2022

Weekendowa powtórka maturalna w WSPiA

Turbo Weekend Maturalny w WSPiA

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa w dniach 23-24 kwietnia organizuje Turbo Weekend powtórkowy przygotowujący do matury z polskiego i matematyki.

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa została partnerem tego wydarzenia. Turbo Weekend organizowany jest przez Portal maturalni.com. Jest to cyklu największych powtórek maturalnych, które odbywają się stacjonarnie w miastach w całej Polsce, a także on-line. W tym roku w Turbo Weekendach uczestniczyć będzie 15 tysięcy maturzystów z całego kraju. Podczas powtórki w WSPiA pojawią się przedmioty najczęściej wybierane przez maturzystów: język polski i matematyka. Powtórka obejmie poziom podstawowy oraz rozszerzony.

Turbo powtórka ma wspierać uczniów w przygotowaniach do zbliżającego się egzaminu maturalnego. Zajęcia trwają sześć godzin. W tym czasie maturzyści uzupełniają i uporządkują wiedzę zgodną z wymaganiami CKE. Będą mogli także poznać tzw. pewniaki maturalne, konkretne zadania pojawiające się na egzaminach, porady egzaminacyjne, właściwe podejście do rozwiązywania zadań, ale co najważniejsze powtórzyć wiedzę z całych 3 lat nauki. Taka powtórka pozwoli zyskać spokój w głowy i zmniejszyć stres związany ze zbliżająca się maturą.

W sobotę 23 kwietnia 2022 r. Turbo Weekend rozpocznie się od powtórki z matematyki. Poprowadzi ją Arkadiusz Lotek, egzaminator maturalny, którego doświadczenie pozwala przypuszczać, że w tym roku również dobrze obstawi zadania, które będą na maturze z matematyki. Nominowany do ogólnopolskiego plebiscytu „Nauczyciel na Medal”. Autor poradników dla nauczycieli matematyki oraz zadań do generatora testów na sprawdziany! Wierzy, że matematyki nie można nauczyć się w stresie, dlatego jego zajęcia obfitują w przykłady z życia oraz  prowadzone są z poczuciem humoru.

Niedziela 24 kwietnia 2022 r. to powtórka z języka polskiego. Tym razem z maturzystami spotka się Izabela Kasperek, absolwentka filologii polskiej i dziennikarstwa. Czynny nauczyciel języka polskiego oraz retoryki. Certyfikowany egzaminator nowej matury. Założycielka kanału „Wiedza z Wami” na Youtube. Zwolenniczka wykorzystywania niekonwencjonalnych metod edukacyjnych. Izabela Kasperek to także zdobywczyni srebrnego przycisku Youtube, Kobieta na medal roku 2021, Youtuberka z blisko 30 milionami wyświetleń oraz najbardziej znana polonistka w Polsce.

Turbo Weekend w Rzeszowie odbędzie się w sobotę i niedzielę 23 i 24 kwietnia 2022 r. w Auli WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14. Powtórka podzielona będzie na dwie lekcje. Pierwsza od 8:00 do 14:00. Kolejna od 14:30 do 20:30. Na każdego uczestnika czekać będzie pakiet startowy z gadżetami.

Więcej informacji na temat Turbo Weekendu oraz bilety na wydarzenia można znaleźć na https://www.facebook.com/events/340591344604687/ oraz na https://maturalni.com/rzeszow 

ostatnia zmiana: 2022-04-21
Polityka Prywatności