Spotkanie Branding – skąd się biorą silne marki? odbędzie się 7 lutego o 18:00 w formie online.
Spotkania Kółka Dziennikarskiego to tylko wycinek tego, czego uczymy na dziennikarstwie i komunikacji społecznej Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu i Warszawie. To dobra szansa, żeby sprawdzić, czy chciałbyś poznać tę dziedzinę lepiej.
Na spotkania obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc jest ograniczona.
Branding – skąd się biorą silne marki? – Michał Ulidis
„Do niedawna o przewadze konkurencyjnej decydowała funkcjonalność: jakość, cena, walory użytkowe, siła wpływów. Dziś liczą się głównie uczucia i emocje. Szanse na wygraną ma naprawdę tylko ten, kto jest potrzebny” – tak twierdził Wally Olins, jeden z klasyków współczesnego myślenia o marce, jej wizerunku i komunikacji. I miał rację. Jego słowa pozostają aktualne w odniesieniu również do naszej rzeczywistości, oddają jej dynamikę i szorstkie reguły, które sprawiają, że aby przetrwać, należy wyróżnić się z tłumu – wykształcić tożsamość konkurencyjną, nawiązać emocjonalną więź z klientem. Czym jest marka, jak ją skutecznie komunikować, jak nie popaść w nijakości? O tym właśnie będziemy rozmawiać.
Michał Ulidis – wykładowca w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Zawodowo przez lata związany z agencją brandingową MorrisMarlowe, gdzie jako Chief Strategy Officer oprócz zarządzania komunikacją i wizerunkiem brandów, projektował, wprowadzał na rynek oraz rozwijał nowe produkty m.in. z sektora FMCG, nowych technologii oraz usług finansowych. Doświadczenie zdobywał również "po stronie klienta" jako specjalista ds. brandingu w Departamencie Korporacyjnym Komunikacji i Marketingu Grupy Azoty S.A. Pracował zarówno dla marek komercyjnych jak i dla spółek Skarbu Państwa, samorządów i organizacji pozarządowych. Realizował kompleksowe projekty z zakresu brandingu, projektowania kampanii, badań rynku i konsumentów oraz kreacji reklamowej offline i online. Autor i współautor kilkunastu publikacji, w których skupia się na badaniach szeroko pojętej komunikacji, analizie rynku i metodyce brandingu.