2018-02-05

Pogotowie przedmaturalne z fizyki na UMCS

W dniach 5-9 lutego 2017 r. w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej odbędzie się pogotowie przedmaturalne z fizyki. Jest to cykl zajęć dla uczniów szkół średnich, mający na celu pomoc w przygotowaniach do tegorocznej matury z fizyki w zakresie rozszerzonym. W trakcie ferii zimowych uczniowie będą mogli dokonać szybkiej powtórki materiału pod okiem doświadczonych nauczycieli akademickich – wykładowców z Instytutu Fizyki UMCS.

Będzie to już trzecia edycja tej inicjatywy. Wzorem lat ubiegłych w ramach pogotowia przedmaturalnego prowadzone będą wykłady z pokazami doświadczeń oraz ćwiczenia rachunkowe. Uczniowie będą również samodzielnie wykonywać doświadczenia fizyczne. Spotkania nie zastąpią lekcji fizyki w szkole średniej, ale będą doskonałym sposobem uzupełnienia wiedzy lub nadrobienia braków. 

Zapisy prowadzone są na stronie internetowej: www.pogotowieprzedmaturalne.umcs.pl Ze względu na pojemność pracowni w zajęciach może wziąć udział maksymalnie 120 osób. Lekcje są bezpłatne dla uczniów, organizatorzy zapewniają również materiały dydaktyczne (np. notatniki).

Organizatorami pogotowia przedmaturalnego są Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

data ostatniej modyfikacji: 2017-12-15 10:43:41

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni
boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura WSPiA
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Filologiczna - 2
Polityka Prywatności