Kursy dla maturzystów

Miasto - woj.
Przedmiot
2018-02-05

Pogotowie przedmaturalne z fizyki na UMCS

W dniach 5-9 lutego 2017 r. w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej odbędzie się pogotowie przedmaturalne z fizyki. Jest to cykl zajęć dla uczniów szkół średnich, mający na celu pomoc w przygotowaniach do tegorocznej matury z fizyki w zakresie rozszerzonym. W trakcie ferii zimowych uczniowie będą mogli dokonać szybkiej powtórki materiału pod okiem doświadczonych nauczycieli akademickich – wykładowców z Instytutu Fizyki UMCS.

Będzie to już trzecia edycja tej inicjatywy. Wzorem lat ubiegłych w ramach pogotowia przedmaturalnego prowadzone będą wykłady z pokazami doświadczeń oraz ćwiczenia rachunkowe. Uczniowie będą również samodzielnie wykonywać doświadczenia fizyczne. Spotkania nie zastąpią lekcji fizyki w szkole średniej, ale będą doskonałym sposobem uzupełnienia wiedzy lub nadrobienia braków. 

Zapisy prowadzone są na stronie internetowej: www.pogotowieprzedmaturalne.umcs.pl Ze względu na pojemność pracowni w zajęciach może wziąć udział maksymalnie 120 osób. Lekcje są bezpłatne dla uczniów, organizatorzy zapewniają również materiały dydaktyczne (np. notatniki).

Organizatorami pogotowia przedmaturalnego są Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

data ostatniej modyfikacji: 2017-12-15 10:43:41

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
WSAiB_baner_220x300px.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
Polityka Prywatności