dlamaturzysty.info
2016-02-27

10. edycja Akademii Europejskiej

Do egzaminu dojrzałości pozostały niecałe dwa miesiące. Warto wykorzystać ten czas na powtórzenie materiału i utrwalenie posiadanej wiedzy. Każdy uczeń myślący poważnie o kontynuowaniu edukacji na kierunkach społecznych czy prawie lub po prostu chcący rzetelnie przygotować się do matury z WOS-u powinien rozważyć wzięcie udziału w Akademii Europejskiej Dariusza Rosatiego. Organizator, Uczelnia Łazarskiego zaprasza maturzystów na cykl bezpłatnych spotkań zaczynających się już 27 lutego br.

W tym roku odbędzie się 10. edycja największego w Polsce, bezpłatnego kursu przygotowującego do egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie. Tradycyjnie wykład inauguracyjny poświęcony zagadnieniu demokracji zostanie wygłoszony przez prof. dr hab. Dariusza Rosatiego, pomysłodawcę i założyciela Akademii.

W maju maturzyści po raz drugi przystąpią do matury na nowych zasadach - egzamin z WOS-u można zdawać jedynie na poziomie rozszerzonym. Program tegorocznej edycji obejmuje cykl siedmiu spotkań w formie wykładu oraz część warsztatowej i został opracowany właśnie pod kątem wymogów egzaminu maturalnego. Uczestnicy oprócz powtórzenia wiadomości z zakresu prawa, społeczeństwa, polityki oraz stosunków międzynarodowych dowiedzą się, jak wykorzystać nabytą wiedzę do rozwiązywania różnych typów zadań maturalnych.

Na wykładach będzie można zdobyć wiedzę na temat m.in. genezy, atrybutów i funkcji państwa, problemów i struktury społeczeństwa polskiego, ustroju Rzeczpospolitej Polskiej, ideologii i doktryn politycznych, stosunków międzynarodowych oraz pozycji Polski
na arenie europejskiej.

Akademia stwarza niepowtarzalną okazję do spotkania z najwybitniejszymi osobistościami ze świata polityki, biznesu i mediów. Bez wątpienia atutem jest możliwość zadawania pytań i szansa na bezpośrednią rozmowę z prelegentami po wykładzie - komentuje Marta Chmielewska, koordynatorka Akademii na Uczelni Łazarskiego. - Do tej pory już ponad 5000 maturzystów uczestniczyło w naszym kursie, który odbywa się cyklicznie od 2007 roku. Wysoka frekwencja utwierdza nas w przekonaniu, że tego typu programy edukacyjne stanowią istotny element przygotowań do egzaminu z WOS-u - podsumowuje.

Dotychczas w ramach Akademii Europejskiej wykłady prowadziły cenione i znane osobistości, jak m.in.: prezydenci RP: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski; premierzy RP: Kazimierz Marcinkiewicz, Leszek Miller, Jerzy Buzek, Leszek Balcerowicz, Włodzimierz Cimoszewicz, Jan Krzysztof Bielecki; ministrowie: Danuta Hübner, Ryszard Kalisz, Bronisław Geremek, Andrzej Olechowski; politycy: Dariusz Rosati, Janusz Palikot; publicyści: Tomasz Lis, Jacek Żakowski oraz sędzia Jerzy Stępień i Jurek Owsiak.

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę na Uczelni Łazarskiego. Zaplanowane terminy zajęć:
27 lutego, 5, 12, 19 marca oraz 2, 9, 16 kwietnia. Po zakończeniu kursu maturzyści otrzymają imienny certyfikat ukończenia Akademii Europejskiej.

Więcej informacji o bezpłatnym kursie znajduje się na stronie www.akademiaeuropejska.eu oraz na fanpage'u Akademii, gdzie można dołączyć do wydarzenia. Maturzystów zainteresowanych udziałem zapraszamy do wypełnienia formularza online, który znajduje się po tym linkiem.

Patronem wydarzenia jest dwutygodnik edukacyjny dla licealistów "Cogito".

Uczelnia Łazarskiego jest czołową uczelnią prawniczo - ekonomiczną w Warszawie. Zajmuje pierwsze miejsce w Rankingach Wydziałów Prawa wśród uczelni niepublicznych według "Dziennika Gazety Prawnej" oraz "Rzeczpospolitej". Jej Wydział Ekonomii i Zarządzania został uznany za najlepszy, praktycznie kształcący, w ocenie "Briefu". Łazarski jest najlepszą polską uczelnią według globalnego rankingu U-Multirank, powstałego na zlecenie Komisji Europejskiej. Uczelnia tworzy kierunki wspólnie z pracodawcami i dostosowuje system kształcenia do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Pomaga studentom rozpocząć karierę zawodową w międzynarodowym środowisku. Oferta edukacyjna uczelni to studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, MBA, LLM, seminaria doktorskie, szkolenia i kursy językowe. Uczelnia oferuje również studia anglojęzyczne z brytyjskim dyplomem Coventry University. Więcej informacji na www.lazarski.pl.

O Łazarskimdata ostatniej modyfikacji: 2016-02-22 13:57:19
Polityka Prywatności