aplikacja Matura google play app store
22-23.04.2023

Maturalna Powtórka w WSPiA

Ponad 1000 tegorocznych maturzystów weźmie udział w najbliższy weekend w powtórce materiału z języka polskiego i matematyki z portalem maturalni.com. Turbo Weekend to 6 godzin intensywnej pracy i przygotowania do matury. Jest to jedna z największych w Polsce powtórek, którą prowadza najlepsi nauczyciele w kraju.

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa została partnerem tego wydarzenia. Turbo Weekend organizowany jest przez Portal maturalni.com. Jest to cykl największych powtórek maturalnych, które odbywają się stacjonarnie w miastach w całej Polsce, a także on-line. W tym roku w Turbo Weekendach uczestniczyć będzie 15 tysięcy maturzystów z całego kraju. Podczas powtórki w WSPiA pojawią się przedmioty najczęściej wybierane przez maturzystów: język polski i matematyka. Powtórka obejmie poziom podstawowy oraz rozszerzony oraz maturę na nowych i starych zasadach.

Turbo powtórka ma wspierać uczniów w przygotowaniach do zbliżającego się egzaminu maturalnego. Zajęcia trwają sześć godzin. W tym czasie maturzyści uzupełniają i uporządkują wiedzę zgodną z wymaganiami CKE. Będą mogli także poznać tzw. pewniaki maturalne, konkretne zadania pojawiające się na egzaminach, porady egzaminacyjne, właściwe podejście do rozwiązywania zadań, ale co najważniejsze powtórzyć wiedzę z całego cyklu nauki. Taka powtórka pozwoli zyskać spokój w głowy i zmniejszyć stres związany ze zbliżająca się maturą.

W sobotę 22 kwietnia 2023 r. Turbo Weekend rozpocznie się o 8:00 od powtórki z matematyki w formule z 2015 roku. W drugiej części po godzinie 14:30 tegoroczni maturzyści wezmą udział w powtórce z języka polskiego do matury w formule z roku 2023. Dzień później rano zaplanowana spotkanie na temat matematyki podstawowej na maturze w formule 2023, a po południu odbędzie się powtórka z języka polskiego do matury na zasadach z 2015 r. 

Powtórkę z matematyki poprowadzi Arkadiusz Lotek, egzaminator i prorok maturalny w jednym. W ubiegłych latach przewidział 90% zadań, które później realnie pojawiły się na maturze. Za swoje osiągnięcia otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz tytuł Nauczyciel na Medal. Wraz z Maturalnymi, prowadzi największe matematyczne live na Facebooku, które na żywo ogląda ponad 25 000 maturzystów! Autor poradników dla nauczycieli matematyki oraz zadań do generatora testów na sprawdziany! Wierzy, że matematyki nie można nauczyć się w stresie, dlatego jego zajęcia obfitują w przykłady z życia oraz prowadzone są z poczuciem humoru.

Językiem polskim zajmie się Dariusz Martynowicz, nauczyciel Roku 2021. Certyfikowany egzaminator CKE, którego specjalizacja to wypowiedź argumentacyjna. Z jego porad maturalnych skorzystało już tysiące uczniów, a to za sprawą doskonałych tricków egzaminacyjnych i skutecznych wskazówek. Szkoleniowiec nauczycieli, edukator uczniów, dyrektor placówki doskonalenia nauczycieli.

Turbo Weekend w Rzeszowie odbędzie się w sobotę i niedzielę 22 i 23 kwietnia 2023 r. w Auli WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14. Powtórka podzielona będzie na dwie lekcje. Pierwsza od 8:00 do 14:00. Kolejna od 14:30 do 20:30. Na każdego uczestnika czekać będzie pakiet startowy z gadżetami.

Więcej informacji na temat Turbo Weekendu oraz bilety na wydarzenia można znaleźć na www.facebook.com/events/3397820960436257 oraz na https://bilety.maturalni.com/turbo-weekend/rzeszow/

ostatnia zmiana: 2023-04-21
Polityka Prywatności