aplikacja Matura google play app store
2022-11-22

Maturalne powtórki. #matura2023  

Przygotowanie do egzaminów maturalnych to nie lada wyzwanie. Stres i ilość materiału potrafą być przytłaczająca na tyle, że nie wiadomo od czego zacząć. Z pomocą, po raz kolejny, przychodzą Wyższe Szkoły Bankowe i Dolnośląska Szkoła Wyższa, które zapraszają na cykl przedmaturalnych powtórek online z języka polskiego i matematyki. 

Język polski przyszłoroczni maturzyści będą mogli powtórzyć z Izą Kasperek - najbardziej znaną polonistką w Polsce, videoblogerką i autorką popularnego kanał Youtube "Wiedza z Wami", matematykę z Krzysztofem Chojeckim - Panem Pistacją, pomysłodawcą i współtwórcą darmowego projektu edukacyjnego Pi-stacja Matematyka (www.pistacja.tv), dla którego stworzył ponad 500 filmów z matematyki. 

Jakie cechy ma maturalny test językowy? Jak jest punktowany i oceniany? Na te pytania Iza Kasperek odpowie już 22 listopada. Podczas spotkania online uczestnicy dowiedzą się jakie informacje muszą posiadać, by napisać test na 100%, w jaki sposób poprawnie czytać treści poleceń, a także za co można zyskać, a za co stracić punkty. Na spotkaniu zostaną także zaprezentowane przykładowe zadania i ich rozwiązania. 

Podczas naszych spotkań omówimy każdy element egzaminu maturalnego, wskażę maturzystom najlepsze sposoby na to, by się mądrze nauczyć i unikać niepotrzebnych pułapek oraz związanego z nimi stresu” – mówi prowadząca, Iza Kasperek. 

24 listopada wraz z Krzysztofem Chojeckim będzie można powtórzyć działania na potęgach, pierwiastkach i logarytmach, obliczanie wyrażeń arytmetycznych, logarytmów i wyrażeń arytmetycznych z logarytmami, proste równania logarytmiczne. Będą też dokładnie omówione strategie rozwiązywania zadań maturalnych z powyższych zakresów. 

Wydarzenia są bezpłatne i otwarte, obowiązują jednak zapisy poprzez formularz: https://www.wsb.pl/formularz/maturalne-powtorki-matura-2023. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma mail z linkiem do transmisji. 


ostatnia zmiana: 2022-11-14
Polityka Prywatności