aplikacja Matura google play app store
początek 5.07 lub 11.07 lub 22.08.2022

Kurs rysunku dla kandydatów na studia

Wakacyjny kurs rysunku
Miejsce: Kraków

Zapraszamy osoby zainteresowane kandydowaniem na studia lub sprawdzeniem się w meandrach rysunku odręcznego w trakcie kursu wakacyjnego 2022. Zajęcia pozwalają nie tylko poznać arkana tej pięknej sztuki w zakresie architektury i projektowania oraz również zwiedzić Kraków i ciekawe miejsca w mieście. W trakcie zajęć planujemy wizytę m.in w Ogrodzie botanicznym, Cricotece, dzielnicy Kazimierz, Podgórze, Muzeum lotnictwa i innych nowoczesnych i historycznych lokalizacjach.

Zajęcia prowadzone są w profesjonalnej pracowni kursu rysunku przez architektów, członków SARP i IARP, doktora inż. arch. oraz magistra inż. arch. WAPK, KAAFM z doświadczeniem branżowym i dydaktycznym. W programie przedstawiamy system pracy projektanta, prezentujemy oryginalne oprogramowanie CAD, którym dysponuje nasza pracownia, a przede wszystkim prezentujemy sztukę rysowania w technice ołówkowej i nie tyko. Zajęcia odbywają się w Pracowni Elipsa przy ul. Krowoderskiej 6/14 oraz w plenerach Krakowie. Naszym atutem jest praktyczna wiedza w zakresie projektowania oraz doświadczenie w nauce rysunku od 1998 roku. Elipsa jest jednym z najdłużej działających kursów rysunku w Krakowie.

Dla osób całkowicie początkujących, chcących zacząć pracę przed dłuższym kursem, aby mieć podstawy rysunkowe, a także osób zainteresowanych rysunkiem odręcznym i rysunkiem architektonicznym przygotowaliśmy tematykę stosowną do wybranego lub planowanego kierunku studiów. Wakacyjny kurs rysunku jest również doskonałym sposobem na zwiedzenie Krakowa i spędzenie czasu dla osób z poza miasta. Rysujemy obiekty zabytkowe, a także zieleń parkową i architekturę współczesną oraz tematy z zajęć całorocznych i tematy egzaminacyjne m.in. podstawy perspektywy, zasady tworzenia brył prostych, modelowanie brył w rysunku itp.

W kursie rysunku uczestniczą osoby przede wszystkim początkujące oraz nasi kursanci szlifujący również w wakacje swoje umiejętności.

Wakacyjny kurs rysunku architektonicznego po odwiedzeniu naszej pracowni rysunkowej oraz zapoznaniu się z interesującą systematyką kursu może stać się przedwstępem do dłuższej pracy na całorocznym kursie rysunku Elipsa.

Systematycznie, cierpliwie i powoli wprowadzamy w arkana rysunku odręcznego.

GODZINY KURSU :

ZAJĘCIA BĘDĄ ODBYWAŁY SIĘ 4 GODZINY DZIENNIE RANO 10.30 - 14.30 LUB PO POŁUDNIU 15.00 - 18.00

GRUPY OD 10-15 OSÓB

WAKACYJNY KURS RYSUNKU PRZEZNACZONY JEST DLA OSÓB POCZĄTKUJĄCYCH, KTÓRE NIGDY NIE MIAŁY KONTAKTU Z RYSUNKIEM, ORAZ OSÓB KTÓRE POSIADAJĄ PODSTAWOWE UMIEJĘTNOŚCI RYSUNKOWE m.in. DLA GIMNAZJALISTÓW, UCZNIÓW I, II i III KLAS LICEÓW, STUDENTÓW A TAKŻE DLA OSÓB CHCĄCYCH CIEKAWIE SPĘDZIĆ CZAS WOLNY W KRAKOWIE I ZAPOZNAĆ SIĘ Z PODSTAWAMI RYSUNKU.

OSOBY, KTÓRE ZDECYDUJĄ SIĘ PO KURSIE WAKACYJNYM NA KURS 2022/2023 OTRZYMAJĄ RABAT 5% NA KURS CAŁOROCZNY NA KIERUNKI ARCHITEKTURA, ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU I PROJEKTOWANIE WNĘTRZ.

ZAPISY PRZYJMUJEMY TELEFONICZNIE I MAILEM DO 20 CZERWCA W PRZYPADKU TURY I I i II, DO 18 SIERPNIA W PRZYPADKU TURY III ORAZ NA PIERWSZYCH ZAJĘCIACH W PRACOWNI PRZY UL. KROWODERSKIEJ 6/14

TERMINY:

są jeszcze wolne miejsca na zajęcia

  • I TURA 05.07- 09.07.2022

  • II TURA 11.07- 15.07.2022

  • III TURA 22.08- 26.08.2022

Koszt kursu jednej tury rysunku /5 dni/ 550 zł

lub dwie tury /10 dni/ 990 zł : I + II Tura, I + III Tura, II + III Tura

MOŻNA WYBRAĆ I LUB II TURĘ KURSU ORAZ UCZESTNICZYĆ JEDNOCZEŚNIE W II TURACH. PROGRAM NIE JEST POWTARZALNY W KOLEJNYCH TURACH KURSU ROZSZERZONY O NOWE TEMATY. OSOBY ZACZYNAJĄCE KURS OD II, III TURY OTRZYMUJĄ PROGRAM OD PODSTAW JAK W TURZE I.

DLA OSÓB DOJEŻDŻAJĄCYCH PROPONUJEMY NOCLEGI W POBLIŻU PRACOWNI, ADRESY I TELEFONY WYSYŁAMY MAILEM.

PRZY ZAPISACH GRUPOWYCH OSOBA POLECAJĄCA I OSOBY POLECANE OTRZYMUJĄ 5% RABATU NA KURS.

Pracownia zapewnia wszelkie materiały szkoleniowe w cenie kursu: ołówki, gumki, plansze pomocnicze do zadań, na zajęciach kawa, herbata. Deski do rysowania w pracowni.

ZAPISY I PYTANIA:

ZAPISY I PYTANIA MOŻNA DOKONYWAĆ TAKŻE POD NR TEL. 692 415 013, 600 926 466

ZAPISY PO DOKONANIU WYBORU KURSU MOŻNA SKŁADAĆ POPRZEZ FORMULARZ ON-LINE

DANE DO ZAPISÓW: IMIĘ I NAZWISKO, TELEFON KONTAKTOWY, ADRES DO KORESPONDENCJI

ZARYS PROGRAMU:

1. Podstawy perspektywy.

Konstrukcja perspektywiczna.

Konstrukcja brył elementarnych (sześcian, ośmiobok, walec, ostrosłup)

2. Martwa natura.

Omówienie zasad.

Kompozycja brył.

Kompozycja złożona.

Przedstawienie rysunku walorowego.

3. Zieleń, rysunek z natury w plenerze.

4. Architektura

Wnętrze architektoniczne.

Detal.

Obiekt małej architektury.

Budynek.

5. Podstawy projektowania.

Omówienie zasad projektowania w zakresie występującym na egzaminach


ostatnia zmiana: 2022-06-14
Polityka Prywatności