aplikacja Matura google play app store
25-29.04.2022

Nocne Powtórki Maturalne 2022 na UŚ

Ostatni tydzień przed startem egzaminów maturalnych jest zazwyczaj wyjątkowo stresującym okresem dla uczniów. Atmosfera napięcia i oczekiwania połączona z wytężoną nauką i chęcią upakowania w pamięci jak największej ilości informacji, może wywoływać poczucie zagubienia. W takich chwilach niektórzy maturzyści mogą szukać pomocy w usystematyzowaniu wiedzy i dokowaniu ostatnich powtórek.

Jak co roku z takim wsparciem przychodzi Uniwersytet Śląski Maturzystów działający w Uniwersytecie Otwartym UŚ. W dniach 25-29 kwietnia odbędzie się kolejna edycja Nocnych Powtórek Maturalnych, czyli kilkudniowego cyklu wieczornych wykładów online o tematyce maturalnej. Specjalnie dla abiturientów Wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego corocznie opracowują zagadnienia, które z dużym prawdopodobieństwem znajdą się na maturze i są warte szczegółowego omówienia.

W programie znajdą się powtórki z języka polskiego oraz matematyki. Zajęcia przyjmą formę wideo-wykładów online na żywo z elementami sprzężenia zwrotnego (w zamkniętej grupie na platformie Zoom). Zdalna formuła zajęć i brak konieczności dojeżdżania do sali wykładowej pozwala oszczędzić cenny czas, a także umożliwia udział maturzystów z dalszych zakątków województwa śląskiego, a nawet z innych części kraju. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców Uniwersytetu Śląskiego, co gwarantuje wysoki poziom merytoryczny tych powtórek.

Liczba miejsc na wykłady jest ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisu można dokonać poprzez formularz dostępny na stronie internetowej www.maturzysta.us.edu.pl.

Opłata za udział w jednych zajęciach wynosi 25 zł.

Harmonogram tegorocznych Nocnych Powtórek Maturalnych:

  •  25 kwietnia (poniedziałek), godz. 19:00 – język polski: Chochoł, złoty róg i czapka z piór, czyli wszystko o Weselu Stanisława Wyspiańskiego (dr hab. Magdalena Piekara)
  • 26 kwietnia (wtorek), godz. 19:00 – matematyka: Zadania dowodowe na maturze z matematyki (dr Łukasz Dawidowski)
  • 27 kwietnia (środa), godz. 19:00 – język polski: Lalka – szczegółowe omówienie i najważniejsze motywy (dr hab. Magdalena Piekara)
  • 28 kwietnia (czwartek), godz. 19:00 – matematyka: Zadania z parametrem na maturze z matematyki (dr Łukasz Dawidowski)
  • 29 kwietnia (piątek), godz. 19:00 – język polski: Polska poezja współczesna – drogowskazy (dr Magdalena Piotrowska-Grot)
Link do nagrania audio: https://drive.google.com/drive/folders/16K4_oND1B16Zo3hSMVzN2Zgv6XXjbOHR?usp=sharing

ostatnia zmiana: 2022-04-20
Polityka Prywatności