aplikacja Matura google play app store
2021-10-29 19:00

Szybkie Powtórki Maturalne na UŚ - język polski

29 października (piątek), godz. 19.00 – język polski: Wszystko, co musisz wiedzieć o powieściach przed maturą (dr hab. Magdalena Piekara).

Szybkie Powtórki Maturalne to coroczny cykl otwartych wykładów adresowanych do uczniów ostatnich klas szkół średnich, przygotowujących się do zdawania egzaminu dojrzałości. Także w tym roku wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego oferują swoje wsparcie w nauce do matury i opracowują zagadnienia, które są warte szczegółowego omówienia.

Organizatorem jest Uniwersytet Śląski Maturzystów działający w Uniwersytecie Otwartym UŚ, od lat zajmujący się organizacją wydarzeń edukacyjnych i kursów maturalnych.

Tegoroczne Szybkie Powtórki Maturalne wystartują w poniedziałek 25 października i potrwają do piątku 29 października. Spotkania przyjmą formę bezpłatnych wykładów on-line na platformie Zoom z możliwością zadawania pytań. W ten sposób w wydarzeniu będą mogli wziąć udział także uczniowie zamieszkujący odległe od Katowic miasta. Wieczorne godziny pozwolą z kolei na udział maturzystów, którzy w swoich szkołach mają lekcję na drugą, popołudniową zmianę.

W programie wydarzenia znajdują się powtórki z języka polskiego oraz matematyki (poziom podstawowy oraz rozszerzony). Wykładowcy użyją swoich naukowych mocy, aby zafascynować opowieściami i mitami oraz odsłonić przed uczniami tajniki rozwiązywania zadań dowodowych i z parametrem.

Udział we wszystkich wykładach jest bezpłatny. Wymagane jest jednak wcześniejsze dokonanie zapisu, ponieważ ilość miejsc będzie ograniczona!

Zapisu można dokonać wysyłając maila na adres maturzysta@us.edu.pl. W mailu wystarczy podać swoje imię i nazwisko oraz informację o wybranych wykładach.

ostatnia zmiana: 2021-10-20
Polityka Prywatności